Alkohjrátky aneb i ušlechtilé víno z vás udělá zvíře.

28. září 2010 v 20:32 | Alfi |  Z horší společnosti
Part I

Ta chyba v nadpisu nesvědčí o známce z češtiny, ale je názorným důsledkem intoxikace nápoji vyznačující se větším nežli malým obsahem ethanolu. Pozvánka přítele Pupíka, spolumajitele vinotéky, na ochutnávku vína jednoho nejmenovaného rakouského vinařství se těžko odmítá a proto ani tentokrát nechyběla má maličkost na tomto kulturně gastronomickém mítinku. Návštěvnost byla sice poněkud slabší, o to víc byla atmosféra uvolněnější. Počáteční intelektuální debaty a vlažná atmosféra se definitivně zvrhla ve fontánu vtipnosti příchodem Anebona Hustolesa a Blijóna. A co teprve, když dorazil proslulý alkovýtržník Vilibald Holina, jenž se po více než rok skrýval na rozličných místech zeměglóbu, především pak v restauraci Klára. Jeho vyprávění o tom, kterak se rozhodl opatřit si pomocí trouby kuřecí pečínku, nepostrádalo napětí a závěrečnou dobrodružnou pointu.

Ale zpět k nápojům. Nutno říct, že vína byla až na jednu či dvě výjimky vskutku delikatesní dokonce i mnou nemilovaná Frankovka si získala nazpět ztracené body. A co teprve ambrosie večera zvoucí Pinot Noir, která porazila i Cuvée barrique za necelé pětikilo na plné čáře.

Celý ten slibně rozjetý večírek jsme zazdili v místní metalové sluji, kam jsme se přesunuli poté, co jsme potřebovali natankovat vysokooktanové nápoje. Jager drink s Anebonem, debata s místní metalovou veličinou, koketérie s děvčaty, které jsem musel omráčit směsí šarmu a inteligentní debatou, není to poslední, co se v metalovém očistci dá provozovat. Dokonce i bez zaplacení vás odtud nechají odejít.

Part II
Není divu, že po tak skvostné míchanici, jsem se druhý den cítil o dvacet let starší (bohužel ne tak moudrý). Ještě zmateněji jsem se cítil, když jsem posteli místo spící milenky nalezl rozválenou cigaretu. Ten skvělý nápad zapálit se v posteli se mi naštěstí zrealizovat nepodařilo. Snad příště. Ale aby bylo jasno, nepromarnil jsem den. Ještě se zbytkovým alkoholem v krvi jsem jel sobě zakoupit několikero bytových doplňků, abych zútulnil svou panelovou residenci.


Kuchynsky drzak
Police


To mě ovšem natolik vyčerpalo, že zbytek dne jsem strávil v mrákotách, abych se okolo 8 PM vzbudil a prozíravě si uvařil na nedělní ráno polévku česnekového typu. Večer se v Kocouřím hostinci odbýval tradičně v duchu inteligentních hovorů. A ačkoli někteří dělali ramena, že se ani Pekla nebojí, nakonec jsme v něm skončili s přítelem Kompotem sami. Dopoledne jsem se sice neprobudil ani s rozválenou cigaretou, ani s lepou děvou po boku, nicméně nové telefonní číslo v mobilním přístroji mi napovědělo, že jsem se opět neudržel a kohosi okouzlil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama