Jak jsem si pustil rádio aneb potrava pro DJ´s

6. října 2010 v 20:52 | Alfi |  Kultura za 100
Televizní vysílání na svém přístroji neprovozuji už drahně let a nutno říct, že toho nikterak nelituji. Snad jen těch peněz, které platím vlastně za nic, jelikož jsem stále plátce TV poplatku, přestože se na televizi koukám maximálně, když si chci pustit nějaký film z DVD.
Nicméně zákon hovoří jasnou řečí, neplatíte za sledování TV, ale za vlastnictví přístroje, což mi přijde stejně logické, jako by mě zavřeli za to, že mám v příborníku nůž, kterým bych přece mohl potenciálně někoho zabít.

Rozhlasové vlny na sebe ovšem občas nechám zapůsobit. Tak jako onehdy v neděli, kdy jsem si večer naladil Vltavu, jednu z mála snesitelných stanic v tuzemsku (pokud tedy zrovna není na programu Večer moderní vážné hudby). Zrovna zde probíhal rozhovor, který vedl někdejší redaktor Rock & Popu Honza Dědek s umělcem, jenž zůstával po jistý čas nepoznán. Přiznám se, že mi populární artista svou žoviální pražštinou a neustále se opakujícím hovězím "hele",
byl v krátké chvíli příjemný asi jako příslovečná osina v zadku. Z naznačených indicií jsem brzy vytušil, že jde o zpěváka kapely Chinaski, Michala Malátného.

Dobrým zvykem čajovnických rozhovorů bývá, že si pozvaný s sebou přinese vlastní hudbu a vy tak máte možnost pochválit, respektive pohanit vkus zpovídaného. Rovněž bývá zvykem, aby vyslýchaný něco o té hudbě věděl, popřípadě i cosi interesantního o ní povyprávěl. Když si ovšem pan Malátný přinese do studia nahrávku projektu DJ Food, opory respektovaného labelu Ninja Tune a neví o tom ale lautr nic a zablábolí cosi o tom, že to má "hele" dobrý groovy a že je to asi nejspíš nějaká nahrávka pro DJ´s ("hele" chápeš jo - jako potrava pro dýdžeje), a že to dostal od kohosi kdesi v klubu, říkám si, jestli ten pán je takový ignorant, jemuž posluchači nestojí ani za to, aby se na pět minut mrknul na Wikipedii, anebo je to jen lopata, která ze sebe bez cizího přičinění dělá mimovolně vola. Osobně bych si tipnul, že je to kombinace obojího.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama