Kouzlo vánočních světélek

30. listopadu 2010 v 20:29 | Alfi |  Člověčiny
Některé věci jsem si nepřál nikdy zažít a přece se staly. Třeba čištění zubních kanálků bez tišící injekce, koncert Katapultu za plného vědomí nebo návštěvu expozice krajkářství. Jisté události se zkrátka stanou, aniž byste jim mohli zabránit.

Jako třeba, když jsem neodolal vábení mé rodičky, abych jí vzal spolu s mladším z mých synů na slavnostní rozsvícení vánoční jolky. Už jen přiblížení k inkriminovanému místu ve mně vyvolávalo vlny skryté nevole. Tolik sympatických lidí soustředěných na jednom místě mělo za následek silnou žaludeční neurózu. Naštěstí program, z něhož mi utkvělo v paměti především taneční vystoupení skupiny prepubescentních
dívek navlečených do andělských uniforem, jenž byl eufemisticky řečeno kvalitativně střídmý, netrval déle než bylo nezbytně nutné, což se nakonec ukázalo jako zdaleka největší pozitivum celé události.

Přiznávám, že nepochopení té veskrze romantické záležitosti je jen a jen mou chybou. Je následkem mé utkvělé představy, že jsem majitel vybraného vkusu, která ve spojení s odporem k lidové zábavě estrádního typu, činí z podobných trachtací obdobně saturující zážitek, jakým je striptýz osmdesátileté invalidní důchodkyně na inline bruslích. Asi to bude chtít částečnou lobotomii, která by ze mne konečně učinila právoplatného, zbytečně nereptajícího a spokojeného člena společnosti, jenž si dobrovolně a s upřímným nadšením dokáže vedle moderních remixů skladeb Michala Davida, vyzrálého vokálu Lucinky "Marmelády" Vondráčkové a filmových opusů nejsrstnatějšího homosexuálního režiséra tuzemských luhů, hájů a gay barů Zdeňka Trošky naordinovat dokonce i kalibr z největších - televizní vaření Jiřinky Bohdalové.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama