Pořadek musi byt!

7. listopadu 2010 v 21:27 | Alfi |  Člověčiny
Není nad to, občas se setkat se sousedy, poklábosit o stavu nemovitosti, neplatičích a nepořádku na chodbách. Ačkoli jsem v panelové residenci relativně čerstvým přírůstkem a své sousedy příliš neznám, dalo se s úspěchem odhadnout, že se večer bude odehrávat v duchu ryzí člověčiny. Diskutabilní návrhy řešení panelových trampot bych očekával spíše od seniorů, kteří mají celý den čas vymýšlet jednoduchá a nefunkční řešení, ale nakonec nejvíce překvapila žena z lidu středního věku, z jejíhož teplého lidského projevu, jsem pochopil, že se tu ještě zcela nezabydlela. Nicméně názor měla jasný: "Teda řeknu vám, já když jsem se sem přestěhovala, tak
mě teda překvapil ten příšernej nepořádek. To tam, kde jsem bydlela předtím, bylo sedm pater, ale měli jsme tam krásně čisťounko. Tady jsou jenom čtyři patra a pár partají, ale ten bordel co tady máte, no hrůza. U nás se třeba vytíralo dvakrát do týdne a když někdo neuklidil, tak platil pokutu. A taky jsme měli domovníka, kerej si to tam pohlídal, ten pořádek. Von vám za váma klidně přišel v osm večer, když někde našel třeba pavučinu. A stál nad váma, dokud ste to neuklidili. Já bych tedy byla pro, aby se tady taky platily ty pokuty. Voni by si to pak lidi rozmysleli."

Na příkladu této milé paní je vidět nejen to, jak mají někteří naši spoluobčané rádi pořádek, což je jistě chvályhodné, ale také to, že mnozí z nich stále smutní po socialistickém drilu a estébáckých manýrech. Představa, že si jako majitelé bytů budeme rozdávat finanční pokuty je pro mě poněkud tristní. Stejně tak bych nerad zažil situaci, kdy za mnou v osm večer přijde domovník a bude vyžadovat utření pozapomenutého smítka. Pořadek a disciplina sice musí byt, ale vocaď-pocaď . Tuším, že sázet na zdravý rozum nebude to pravé ořechové, ale budu v něj alespoň doufat. Třeba by pomohlo najmout uklízecí paní. Za sebe bych navrhoval onu osobu, která tak miluje vycíděné podlahy a blyštící se okna. Ona sama by spojila příjemné s užitečným a ještě by rozhojnila rodinný rozpočet. Osobně bych si za něco tak smysluplného s radostí připlatil. 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama