Aaltra – výlet do Finska na invalidním vozíku za Kaurismakim

5. ledna 2011 v 21:23 | Alfi |  Viděno

Mám rád společensky nekorektní humor. Měl by být provokativní, černočerný, ironický, sarkastický, ale především nesmí postrádat nadhled a jistou dávku inteligence. Na žádné buranské vtipkování o buznách a hnědo-češích mě vskutku neužije. No dobře, tak jen zcela výjimečně. To když je má míra dobrého vkusu nabourána dostatečně velkým množstvím látek potlačující pud sebezáchovy a vzorce dobrého vychování.

Mezi tvůrce, kteří výše uvedené pravidlo splňují, lze zahrnout průkopníky politicky nekorektního humoru Monty Pythonovce, o několik levelů drsnější následovníky Larryho Charlese a dvojici komiků Matta Lucase a Davida Walliamse, kteří mají na svědomí Little Britain. A samozřejmě nesmím zapomenout na tuzemskou Českou sodu.

Před pár dny jsem se mnohokrát od srdce zasmál při sledování belgického snímku Aaltra. V krátkosti se jedná o příběh dvou sousedů, které jejich vzájemná nevraživost přivede až na invalidní vozíky. Jejich následná absurdní road movie za finančním vyrovnáním a bezuzdné zneužívání dobroty šťastnějších spoluobčanů, jimž fungují všechny údy, je plná neuvěřitelných momentů, gagů a ... ano nekorektního humoru, který je možná na hraně, ale kam bychom došli, kdyby nám měl někdo přikazovat, co je a co už není vtipné. Koneckonců, já taky nikomu nevymlouvám, že Kamenná série osrstěného mistra zábavy je vysoká škola humoru. Ono by to stejně k ničemu nebylo. Nebo myslíte, že ano?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama