V Montgomery bijou zvony aneb nejděsivější píseň éteru?

11. února 2011 v 20:43 | Alfi |  Člověčiny

Občas se stane, že mé spaní je po ránu tvrdší než můj prostřední úd. Z toho důvodu mě ráno budí mimo mobilního telefonu i rádio. Pro jistotu! Vlastně ani nevím proč, mám na přístroji k buzení navolen Český rozhlas 2 alias Praha alias nejnověji Dvojka (vskutku osobité pojmenování). Přitom jsem tuhle stanici jinak schopen snést nanejvýš při poslechu zpráv. I když půlhodinka dechovky, Jan Rosák, nebo pořad o problémech s prostatou také nejsou k zahození. Hudební náplň stanice je ovšem něco naprosto neuvěřitelného. Vyvolává mi ve tváři podobně inteligentní výraz, jako Jacku Nicholsonovi na samém závěru Formanova Přeletu nad kukaččím hnízdem.

Nic proti hudbě pro starší a pokročilé, koneckonců řada z vás se dřív nebo později chorobami a demencí požehnaného věku rovněž dožije (ti šťastnější z nás se zavčasu ufetují či usouloží k smrti), ale vyslechnout si v půl sedmé ráno oblíbenou píseň českých táboráků Montgomery hraničí s psychickým terorem. To má střední a starší generace skutečně natolik vytříbený hudební vkus? V tom případě se už moc těším, co mě probudí příště. Na druhou stranu, když tak nad tím uvažuji, možná je to celé záměr, pouštět k dobrému jitru písně, které mají moc vás doslova nadzvednou z postele. Pakliže je to myšleno takhle, svůj účel Montgomery splnila dokonale. Skromně navrhuji nazvat ranní vysílání Českého rozhlasu 2 "S Dvojkou proti pozdním příchodům".

Btw, nedávno jsem vyslechl rozhovor s programovým ředitelem Dvojky a ten k tématu zmínil, že jeho stanice vysílá to nejlepší z české hudby za několik desetiletí zpět (už jen ten samotný výrok zavání třeskutou originalitou). Ale v playlistu prý mají i řadu slovenských, italských a španělských evergreenů. Soustředí se prý především na písně s pozitivní atmosférou, což je mimochodem další neuvěřitelná perla. Docela by mě pak interesovalo, kdeže jsou ty rádia, která hrají negativně naladěné písně. V rámci emotivního jing-jangu bych si některé z nich rád občas naladil.  
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama