Viděno no.2

20. dubna 2011 v 22:40 | Alfi |  Viděno

Nezvaní hosté
Představte si, že přijedete po dvou měsících domů a tam najdete Araba s Afroafričankou, kterak nelegálně obývají váš byt. No a vy jste ovdovělý profesor před penzí se zájmem o klasickou hudbu a navíc takovej dobrák, že tam multikulturní duo necháte bydlet. A aby film byl ještě bizarnější, tak se v šedesáti začnete učit hrát na buben djembe. Pak Araba zatknou za banalitu v metru, zjistí se, že není vlastníkem kouzelné zelené kartičky. Následně se objeví matka potenciálního teroristy, následuje sblížení s panem profesorem, ponejprv duševní a posléze i fyzické, z něhož vám ovšem nepřející filmaři neukáží ale lautr nic. Tedy, ne že bych se chtěl dívat na směšně rytmické pohyby chlápka před penzí, ale arabská maminka vypadala celkem k světu. Přestože to z předešlých řádek vypadá jako limonádová story, jako celek to z mnoha důvodů, z nichž jedním z nich je výkon hlavního protagonisty a druhým je celkově velmi silná atmosféra snímku, obstojí. Navíc tu vedle klasiky zazní i bombastická hudba krále afrobeatu Fely Kutiho.


Mamas & Papas
Filmy Alice Nellis jsem měl docela rád. Až do nedávné doby, kdy jsem shlédl Mamas & Papas, který potvrdil podezření, že Alice Nellis je nejpřeceňovanější režisérkou Česka. Alice se evidentně snažila natočit sondu do života lidí hlubokou jak poševní hrdlo jisté nejmenované pornoherečky. Pojivem měly být postavy, které buď mají děti, nebo je zoufale touží mít, popřípadě o ně přišli. Výsledek je ale pseudoumělecký, city trapně vydírající škvár. Navíc řemeslně nezvládnutý a s ubohými hereckými výkony. Naprosto nechápu, jak mohla Zuzana Bydžovská za svou roli žvatlající gynekoložky obdržet Českého lva. To už ten podnik pod vedením vegetariánského buclíka ztratil veškerou soudnost?
Za povšimnutí stojí trend českého filmu poslední doby. Režiséři se pomýleně domnívají, že když přesunou část děje filmu do zahraničí, získá film na světovosti. Kdyby se ale Bydžovská místo na Blízký Východ jela cachtat k Mácháči, nic by se tím nezměnilo. Teda pardon, něco přeci jen, film by byl o dost levnější.

Harry to s vámi myslí dobře
Tenhle film je jakási francouzská verze našeho Saturnina. Jen toho humoru tam moc nenajdete. A když, tak černějšího, než by bylo mé svědomí po sexu s příbuznými. Za to je tam více mrtvol. A těch, jak známo, není nikdy dost. Ale k příběhu: Harry, jehož excelentně ztvárnil Sergi López, po dlouhých letech potká na benzínce svého spolužáka z lycea Michela a rozhodne se mu dosti svérázným způsobem ulehčit život. A jde na to vskutku neotřele.
Stejně jako řada z vás, si je Harry velmi dobře vědom, že většinu problémů nám způsobují, vedle trampot s opravami dosluhujících aut, především naši příbuzní. A tak se Michel brzy stává nejen majitelem nového terénního automobilu, ale i sirotkem, a rovněž jediným dědicem. Harry je totiž tak trochu psychopat v rouše beránčím. Tuhle jeho nicotnou vadu charakteru, ovšem nelze hned rozpoznat. A když se tak stane, je už trochu pozdě ke kříšení mrtvých. Pokud tedy nejste ten pán, co ho přibližně před dvěma tisíci lety přitloukli hřebíky na kříž.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vít Vít | Web | 1. listopadu 2012 v 23:46 | Reagovat

Kde je láska k lidem, tam je i láska k umění.

2 alfuck alfuck | Web | 2. listopadu 2012 v 19:47 | Reagovat

a naopak

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama