Lvi, ovce, kozy a vzteklé lišky

10. května 2011 v 9:59 | Alfi |  Po venku
Na starých mapách se bílá místa označovala latinským výrazem Hīc sunt leōnēs, což bylo označení neznámého neprobádaného území, na němž vládne pravděpodobně barbárie. A právě na jedno takové barbarské místo zvoucí se Nová Víska jsem se vydal s přáteli z populární kapely Kiss me Kojak, která měla mezi divochy přinést trochu kultury, vybraných způsobů a vzdělanosti. Nebudu zastírat, že jsem měl obavy. Zvěsti o tomto bohem zapomenutém kraji, kde vzteklé lišky dávají dobrou noc, muži obcují s domácími zvířaty, ženy jsou necudné až běda a v dobách hladu se obyvatelstvo uchyluje ke kanibalismu, byly znepokojivé, leč misionáři nedbají nebezpečenství.
Jaké pak bylo mé překvapení, když jsme dorazili naším benzínovým ořem na louku pod lesem, kde se pohanská slavnost měla odehrávat. Místní obyvatelstvo se navzdory očekávání nepohybovalo v zahaleno v kožešinách, ale znalo i látkové oblečení, ba dokonce i boty někteří měli na svých špinavých hnátech. Bohužel i zvěsti o prostopášnosti místních dívek se zdály poněkud nadnesené. Ani jedna se nenabízela za talíř skopového guláše, který zde byl k mání.
Co však místní kmen neznal, byly destilované nápoje. Po marném dotazu po nich se obsluha primitivního stánku jen hloupě culila. Musel jsem se tedy spokojit pouze s kvašenými nápoji nevalné chutě a vůně. Naštěstí je mé vnitřnosti pozdržely v útrobách, do doby, než jsme se vrátili do civilizace, která zná porcelánové toalety.

Po dvou souborech, které hrály jakousi středověkou hudbu nastoupili Kiss me Kojak a obecenstvo začalo vydávat hrozivé opičí skřeky. Chvíli jsem nevěděl, zda se jedná o projevy uznání či naopak projevy zhnusení. V očekávání problémů jsem sáhl po mačetě, kterou jsem skrýval celou dobu pod kabátem. Naštěstí se futuristická hudba neandrtálcům zalíbila. Dusnou atmosféru pak definitivně provětral anonymní tanečník v elastickém úboru a my jsme po čase mohli bez úhony opustit toto strašlivé místo. Mise byla splněna, kmen z Nové Vísky je zase o krok blíž civilizaci. Díky Kiss me Kojak, dobrá práce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katie Katie | E-mail | Web | 10. května 2011 v 10:01 | Reagovat

Krásnej blog a super článek ^^

2 alfuck alfuck | Web | 10. května 2011 v 18:19 | Reagovat

No nevím jestli je spojení krásnej blog to, co tento blog nejlépe charakterizuje, ale budiž. Čti dál a třeba změníš názor:-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama