Griffinovy lekce asertivity

23. června 2011 v 19:53 | Alfi |  Člověčiny

Možná si vzpomenete, kterak jsem se byl po zásahu shůry (výjimečně tím nemyslím Boha ani nebeskou flotilu kapitána Aštara, ale nového šéfa) nucen přestěhovat. A jistě si vzpomenete i na jméno mého spolusedícího (ne, nesedíme spolu na Borech, nýbrž v kanceláři). Od té doby, co mám to privilegium s ním sdílet nejen prostor, ale i čas, dostávám cenné lekce z mezilidských vztahů.

S panem Griffinem totiž u nás pracuje i paní Griffinová, což je asi to nejhorší, co v zaměstnání může chlapa potkat. A když k tomu připočteme to, že pan Griffin je osoba značně flegmatická se sklony k alibismu a patologické lenosti, jehož oblíbená poloha při řešení jakýchkoli problémů je mrtvý brouk, a založení paní Griffinové je naopak řekněme hystericko-cholerické, mám o studium lidských povah postaráno. A to jsem se zapomněl zmínit, že tohle okouzlující duo staví již řadu měsíců rodinný dům. Tedy, aby bylo rozuměno, oni si ho nechávají postavit, protože, kdyby ho měl stavět pan Griffin osobně, tak by to trvalo minimálně, tak dlouho, jako stavba Tutanchamónovy pyramidy, a tak dlouho, vzhledem k značně nezdravé životosprávě, tu pan Griffin nebude (tedy alespoň doufám, jelikož v opačném případě by to byl po narození Adolfa Hitlera, Josifa Vissarionoviče Stalina a Milana Buričina ten nejhorší trest pro lidstvo).

Stavba rodinného sídla je pro pana Griffina, obzvlášť náročnou záležitostí i tak. Nejenže musí občas vyvinout aktivitu a něco zařídit na úřadech či komunikovat s řemeslníky, ale dokonce i - a teď se podržte - sem tam něco natřít, podržet či přivrtat. Ale vůbec nejnáročnější část realizace stavby jsou diskuze s paní Griffinovou o barvě dlaždic, druhu plovoucí podlahy a penetračním nátěru. A řeknu vám, že tyhle rodinné debaty jsou natolik emocionálně vypjaté, až se divím, že jsou Griffinovi stále zdrávi a stále spolu. V takových chvílích mnoho starých mládenců a rozvedených mužů dokáže konečně ocenit svou samotu. A těm, kteří stojí před závažným životním rozhodnutím, bych studium podobných situací, rovněž doporučil. A jestliže je od manželství neodradí ani Griffinovi, pak už je nedokáže rozdělit nic na světě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama