Amy Winehouse & Club 27

27. července 2011 v 20:38 | Alfi |  Kultura za 500

Číslo 27 je v populární hudbě magické číslo. A pro mnohé umělce také konečné. Mezi zakladatele klubu sedmadvacátníků patří kytarista Rolling Stones Brian Jones, Jimi Hendrix, Jim Morrison, Janis Joplin nebo Kurt Cobain. Ti všichni zemřeli předčasně v sedmadvaceti letech.

O víkendu nás dostihla smutná zpráva, že do Clubu 27 vstoupila zpěvačka a skladatelka Amy Winehouse. O její smrti nás informoval mimo jiné i Radiožurnál, který Amy přirovnal k novodobé Janis Joplin. Ale co čekat od stanice, která je během rozhovoru s jazzovým muzikantem schopna pouštět dupáky Michala Davida? Jestli Amy Winehouse s někým srovnávat, tak mě osobně napadají příhodnější jména. Co třeba Aretha Franklin, vy rozhlasácký ignoranti?! Ale klid, v podobných chvílích by se mělo zachovat dekorum.


Amy Winehouse byla famózní bílá soulová zpěvačka s dokonalým černým hlasem. Nehledě na její problémy s drogami a alkoholem, které sem a tam vyústily v otřesné koncertní prezentace, snad nikdo nepochybuje, že se jednalo o výjimečnou zpěvačku. Amy stačila nahrát pouhá dvě studiová alba a bohužel už můžeme jen spekulovat, kam by se její umělecká kariéra lety ubírala. Nicméně i za ty dvě desky velké díky, Amy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 P. P. | 28. července 2011 v 23:43 | Reagovat

Snad nebudu příliš troufalá, když se  pokusím tvoje zamyšlení lehounce doplnit... Pokud jde o klub 27, všechno nasvědčuje tomu, že skutečným zakládajícím členem byl Robert Johnson v roce 1938. Celý tenhle podnik má až faustovský rozměr, protože jak legenda praví (a nebo minimálně Josef Vlček na čtyřiadvacítce :-)), byl to právě Johnson, který pár let před svou smrtí potkal na křižovatce ďábla a dostal od něho kytaru, výměnou za víme co.  No a ďábel si pro svoji odměnu přišel právě když bylo Johnsonovi sedmadvacet. Dalším na řadě byl Brian Jones, který Roberta Johnsona pro rockovou hudbu objevil a pak už to jelo jako když ďábel bičem mrská....
Rehab poslouchám dneska už asi po dvacátý a je to geniální. Ďábelsky geniální... I za mě díky, Amy.

2 alfuck alfuck | 8. srpna 2011 v 6:56 | Reagovat

Ano, na Roberta Johnsona jsem trestuhodně zapomenul. Ten příběh s ďáblem je mimochodem pěkně popsán ve filmu Bratříčku, kde jsi? od bratrů Coenů.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama