Polsko 2009 / Volume 3

29. července 2011 v 21:53 | Alfi |  Po venku
Dovolenková rutina
Náš obvyklý dovolenkový den v Polsku vypadal přibližně takto: Ráno se tradičně budil jako první Vítek s natolik neodbytnou žádostí o kakao, že jsem to slovo začal brzy nenávidět (a zřejmě jsem nebyl sám). Poté následoval nákup potravin v místním obchůdku, jehož sortiment byl sice dostačující, leč poněkud předražený a následná příprava snídaně.


Kakalů & milk


K moři jsme se většinou vydávali obtěžkáni taškami se svačinami, opalovacími krémy, nafukovacími lehátky a jinými nezbytnostmi dopoledne a pak znovu až v pozdním odpoledni, kdy ještě, resp. už nebylo přítomno množství rekreantů a taky přešla největší vlna veder. Teplota moře dosahovala podle informacích na plážové tabuli maximálně 19 stupňů, což se při slunném počasí dalo za občasného zvuku drkotání zubů snést.
Pláž byla písčitá a proto jsme vzhledem k častému větru vždy dopoledne postavili ohrádku, která sestávala z látky a klacků, které jsem mimochodem v den odjezdu nasekal v lesíku za domem. Díky způsobu pořízení to vypadalo doslova neotesaně, ale pro svůj účel to bylo naprosto dostatečné.

Dovolenkový stereotyp jsme občas narušili návštěvou přilehlého městečka, které vypadalo asi jako Doksy naklonované vietnamskou tržnicí. Kvalita výrobků zde nabízená tomu ostatně odpovídala. Námi zakoupená bandmindtonová souprava, to nebylo nic jiného než vyhozených 18 zlotých do chřtánu polskému holiday-byznysu. Pokusili jsme si zapinkat pouze jednou a košíček nám při prvním ráznějším máchnutí zůstal zaklíněn ve výpletu. Takže si rakety můžeme doma tak maximálně pověsit jako připomínku naší dovolené a kvality polského tovaru.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama