Frontální útok důchodce

1. září 2011 v 21:42 | Alfi |  Z horší společnosti

Vždycky jsem měl lidi, kteří se vyjadřují s despektem o důchodcích, tak trochu za nesnášenlivé. Důvod tohoto do nebe volajícího optimismu byl nejspíše ten, že jsem se snažil celý život více i méně úspěšně vyhýbat pobytům ve frontách. Nedávno jsem se ale do jedné takové nepěkně dlouhé dostal a kdyby nebylo hladových pohledů mých dětí, asi bych z ní vycouval rychleji než heterosexuál z análu svého kamaráda.

Když jsme se u pultu s jídlem dostali konečně na řadu, chtivě po našem talíři se šnyclem hrábnul třesavýma rukama stařík, který do té doby vypadal jako paralyzovaný. I přes ujištění obsluhy, že talíř patří nám, se jej odmítal vzdát. Kdyby měl po ruce rambo nůž a ne plastový příbor, asi by mě vykuchal, jak eskymák tuleně. Co čert nechtěl, onen na pohled neškodný děd si nás "oblíbil" natolik, že si se svou suitou postarších killerů přisedl k nám, ačkoli bylo všude dostatek volných stolů, a zcela neomylně obsadil místo, na které jsem se evidentně chystal usednout já, abych byl co nejblíže dětem. Mezi lačnými sousty na mě vrhal nenávistné pohledy, až mě zamrazilo. Tolik sociální inteligence jsem věru nečekal. Přesto stále doufám, že ty nehezké řeči o seniorech jsou fámy stejně nepravdivé, jako ty, které hovoří o koprofilii Jitky Zelenkové.

A to jsem ještě netušil, že den na to potkám ve frontě (opět?!) v jednom nejmenovaném obchodním řetězci prodávající náhražky potravin paní ve věku mé pensionované matky, jejíž obnažené paže se pyšnily tetováním, za které by se nestyděl kdejaký agrometalista. A to už jsem se vážně polekal.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vikousek Vikousek | 7. září 2011 v 23:20 | Reagovat

Zážitek děsivej.
Lidi se nedělí na mladý a důchodce. Ale na "křesťany" a kretény (pro tebe: normální a kretény). A je jedno, jestli ten kretén je mladej nebo starej.
Osobně si myslím, že stárnutím člověk nehloupne.
Spíš: jestli to je dylyna, tak ve stáří vykrystalizuje.

2 alfuck alfuck | 8. září 2011 v 7:00 | Reagovat

A co my, normální agnostici :-), na nás si zapomněl?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama