Ležákujeme s Kocourem

29. září 2011 v 7:17 | Alfi |  Po venku
Vyrazit na ochutnávku ležáků do místního pivovaru s kocourkem v erbu se jevilo jako rozumný nápad, jak smysluplně strávit sobotní večer. Sice jsme dorazili poněkud pozdě na to, abychom ochutnali veškerý sortiment. To důležité jsme ovšem stihli. Překvapil bezpochyby ústecký Mazel, medová dvanáctka z Bělče a ani s pivy ze zvíkovského pivovaru nešlo šlápnout vedle (přestože zvíkovský stout patří mezi ležáky asi jako já mezi horních deset tisíc).


Vzhledem k tomu, že se pivovar nachází v současnosti v druhém nejznámějším městě republiky (hned po tom oficiálně hlavním), bylo možné vyslechnou dialogy typu: "Tak co, byls vodpoledne na demošce? Nebyl? Tos měl přijít, neska to bylo fak dobrý".
Rovněž noční návštěva pivovarského dvoru, kde hořely kanadské louče byla intelektuálním přínosem. U jednoho z ohňů, kde postávala parta mladých a na první dojem nadějných, jsem se zastavil abych prohřál prokřehlé kosti. A pak přišlo to děsivé zjištění, ano stáří už nejspíš začíná klepat na dveře. Pokud se tedy dá usuzovat z toho, že jsem polovině z toho, co budoucnost národa vykládala, dokonale nerozumněl. Ta druhá polovina byly pro změnu neuvěřitelné zhůvěřilosti, které mě nutí bláhově doufat, že to v žádném případě nebyl vzorek nastupující mladé generace.
Poslech myšlenkově hluboké konvervace mě znavil natolik, že jsem se brzy vydal směrem k panelové residenci, abych následně usnul při sledování britského sitcomu Komparz, což ale nikterak nevypovídá o kvalitách tohoto dílka, ale spíše o počtu mnou vypitých piv.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama