Svatý Václave, oroduj za mě!

30. září 2011 v 10:17 | Alfi |  Člověčiny
Je to jedno z těch rán, kdy pochybujete o smyslu bytí. V poledne se probudíte a máte neodbytný pocit, že nesete tíhu celého světa. Nebo alespoň tíhu té části Afriky, kde právě probíhá hladomor. A přitom ten večer začínal tak idylicky. Na ochutnávce tramínu a pálavy v nápojce - doufámžestáleještěpřítele - Pupíka to v počátku vypadalo na důstojný předvečer oslav patrona českého národa.


Vše se ovšem zhroutilo v momentu, kdy jsme o několik hodin později vstoupili do dveří vyhlášeného nonstopu.

Pak už to šlo jen z kopce.

To, že propijete sumu, která mohla zachránit Řecko od státního bankrotu, je to nejmenší zlo, které se vám ten večer mohlo stát. Setkání s ženou, o které jste si bláhově mysleli, že si na vaše společné setkání za budovou diskotéky bezmála před dvaceti lety, ze kterého snad nevzešel žádný potomek, nevzpomíná, už byla jen taková třešnička na dortu.

Velkým pozitivem budiž, že jste si zapamatovali recept na kocovinu, jenž vám předala Pupíkova soudružka L., která se snad onu noc dostala v pořádku domů, protože možnost, že se tak nestalo byla stejně pravděpodobná, jako že mě bude ráno hodně zle. Ale myslím, že osud byl k L. nakonec přece jen méně krutý, než ke mně. Navíc s sebou L. měla psa záchranáře.

Přesto všechno co se tu noc odehrálo mě překvapilo, jak jsem se ráno cítil. Že by mi do piva přidávali speed? Během pár minut po probuzení jsem se stihnul oholit, vysprchovat, uvařit oběd o šesti chodech a napsat nástin tohoto článku. Jenže to byl jen falešný poplach, v další hodině už na mě už padaly mrákoty a já si místo zvracení raději zbaběle vybral spánek. Za oknem probíhal nádherný slunečný den, možná jeden z posledních tohoto roku, a já se válel v peřinách.

A jaké si vzít ponaučení z tohoto příběhu? Nenavštěvujte non stopy, jestliže v sobě máte dvě lahve kvalitního vína, uvařte si česnečku dopředu a rozhodně nevkládejte své rádobyvtipné příspěvky do Ksichtíknihy, když máte 2 promile alkoholu v krvi, navíc na počítači svého doufámžestáleještěpřítele.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama