Duben 2012

Problém s udržením ..... pozornosti

22. dubna 2012 v 19:14 | Alfi |  Alfi mudruje

Poslední dobou se mi podezřele často stává, že se probudím oblečený uprostřed noci. Na obrazovce zrní pořad pro méně inteligentní ženy, popřípadě mi na prsou trůní kniha a do boku mě píchá vidlička. Jindy mám zase loket v talíři se zbytky jídla, popřípadě pod sebou najdu zdemolované brýle. Že by na mně jarní únava dolehla silou tíživější než je váha Heleny Fibingerové? Anebo za to můžou příliš umělecké filmy či knihy, které nedokáží udržet mou pozornost více než půl hodiny, respektive dvě stránky?

Snad se stav mé bdělosti zlepší s novým románem mého oblíbeného Irvina Welshe - Postelová tajemství mistrů kuchařů, popřípadě s novou sérií Wet pussycat no. 14.

Radio teror no. 4

20. dubna 2012 v 22:57 | Alfi |  Radio teror
Už nějakou dobu jsem spoza zástěny od kolegy slýchával popěvek, o němž jsem se mylně domníval, že jej zpívá Aneta Langerová. Po více než dvou měsících jsem se od pana moderizátora dozvěděl, že se nejedná o další nudnou častušku první české SuperStar, ale o dylanovský cover slečny Alžběty (Kolečkářové) nazvanou Jak silná mám tu stát?
A bezvěrec zvolal: Pane Bože, zač nás trestáš! Co bude následovat dál? Klon Petra Bendeho? Mladší, před lety pohozená, a nedávno šťastně nalezená sestra Lucinky Vondráčkové? Maxim Turbulenc Revival Fuck me Band?


Mandrage - Šrouby a matice
Mezi nejvíce rotované radio songy poslední doby patří Šrouby a matice od parodie na rockovou kapelu z města piva, zábavového rocku a rádoby univerzity.
Jakmile zaslechnu tuto populární pjesonku, popadá mě chuť rozmlátit kolegovy jeho mučící audio přístroj, a tak raději v rámci zachování korektních vztahů na pracovišti nasazuji sluchátka a pouštím do hlavy ten nejbrutálnější a nejhlučnější grind core. Barney, Barney, Barney rulezz!


A naprosto totožné pocity mě přepadají při poslechu další vyumělkované fešácké skupiny pro všechny fajn lidičky - Nightwork.
Arrghhh! Destroy! Muthafucka! Kill! Kill! Kill! Arrghhh!!!

Na závěr tedy nutně trochu sonické katarze: